درباره وب سایت

به نام آن که که جان را فکرت آموخت…
اولین شماره فصلنامه کوه در زمستان ۱۳۷۴ منتشر شد.
در حدود یک ربع قرن پیش…
در زمانی که‌ نامی از اینترنت و فضای مجازی نبود و دسترسی کوهنوردان ایرانی به مجلات ‌‌و کتاب های کوهنوردی بسیار مشکل بود، این فصلنامه کوه بود که یک تنه بار سنگین اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ کوه را بر دوش کشید.
آرشیو مجله کوه گنجینه پر ارزشی از سیر تکامل کوهنوردی ایران طی این ۲۴ سال است. «کوه» میراث ماندگاری است که تا نسل ها کوهنوردان می توانند از آن استفاده کنند.حیف بود «کوه» و آرشیو پر ارزش آن فقط در قالب کاغذ باقی بماند.

تابستان ۹۸ بود و به دنبال مطلبی در آرشیو آلپاین کلاب انگلستان می گشتم، که ایده قرار داشتن کل آرشی فصلنامه کوه در اینترنت و در یک وب سایت به ذهنم رسید، در ابتدا از محضر دکتر صالحی کسب اجازه کردم و ایشان با لطف و بزرگوار با خواهش من موافقت کردند.

با توجه به دوری خودم از ایران و عدم دسترسی به کل مجلات از همطناب و دوستم آقای مجید بیگلری درخواست کمک کردم برای هماهنگی اسکن مجلات که مثل همیشه با گشاده رویی پذیرفت و تمام زحمت اسکن مجلات و تهیه فایل ها را بر عهده گرفت.

بعد از آماده شدن ۵ شماره اول و با توجه به پرطرفداری شبکه های مجازی در ایران و برای ارتباط بیشتر با مخاطبان، در تگرام یک کانال( https://t.me/kouhmag) ایجاد و مجلات های اسکن شده در آن قرار داده شد، همچنین در اینستاگرام هم صفحه ای به نام مجله کوه راه اندازی شده است.

شناسه: kouhmagazine@

دکمه بازگشت به بالا
بستن