درباره وب سایت

به نام آن که که جان را فکرت آموخت…
اولین شماره فصلنامه کوه در زمستان ۱۳۷۴ منتشر شد.
در حدود یک ربع قرن پیش…
در زمانی که‌ نامی از اینترنت و فضای مجازی نبود و دسترسی کوهنوردان ایرانی به مجلات ‌‌و کتاب های کوهنوردی بسیار مشکل بود، این فصلنامه کوه بود که یک تنه بار سنگین اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ کوه را بر دوش کشید.
آرشیو مجله کوه گنجینه پر ارزشی از سیر تکامل کوهنوردی ایران طی این ۲۴ سال است. «کوه» میراث ماندگاری است که تا نسل ها کوهنوردان می توانند از آن استفاده کنند.حیف بود «کوه» و آرشیو پر ارزش آن فقط در قالب کاغذ باقی بماند.

تابستان ۹۸ بود و به دنبال مطلبی در آرشیو آلپاین کلاب انگلستان می گشتم، که ایده قرار داشتن کل آرشی فصلنامه کوه در اینترنت و در یک وب سایت به ذهنم رسید، در ابتدا از محضر دکتر صالحی کسب اجازه کردم و ایشان با لطف و بزرگوار با خواهش من موافقت کردند.

با توجه به دوری خودم از ایران و عدم دسترسی به کل مجلات از همطناب و دوستم آقای مجید بیگلری درخواست کمک کردم برای هماهنگی اسکن مجلات که مثل همیشه با گشاده رویی پذیرفت و تمام زحمت اسکن مجلات و تهیه فایل ها را بر عهده گرفت.

بعد از آماده شدن ۵ شماره اول و با توجه به پرطرفداری شبکه های مجازی در ایران و برای ارتباط بیشتر با مخاطبان، در تگرام یک کانال( https://t.me/kouhmag) ایجاد و مجلات های اسکن شده در آن قرار داده شد، همچنین در اینستاگرام هم صفحه ای به نام مجله کوه راه اندازی شده است.

شناسه: kouhmagazine@

مرداد ۹۹

ختم این قصه مگر شمع بر آرد به زبان

خیلی از صعود ها با یک فکر شروع می شه، مثل یک جرقه در ذهن و بعد شکل می گیره ، گاهی عملی می شه و گاه به شکل خیال باقی می مونه … 

ایده قرار دادن کل آرشیو فصلنامه کوه در اینترنت هم به همین صورت بود، راهی بود  که بعد از  کسب اجازه از محضر دکتر صالحی آغاز  شد و شروع و ادامه اش بدون کمک همطناب و دوست عزیزم  مجید بیگلری محال بود.

با مجید بارها همطناب شده بودم و هر دو جان خود را در حمایت به هم گره زده بودیم. و لذتی داشت این صعود که قریب به یکسال به درازا کشید و اگر نبود صبوری و همراهی او هرگز این کار به اتمام نمی رسید.

تشکر می کنم از رضا زارعی، علیرضا محنا و حسین رضایی که  سهم زیادی در معرفی وب سایت و کانال تلگرام داشتند.

و مهمتر از همه سپاسگزار لطف جناب دکتر صالحی هستم که من را قابل شمردند و اجازه انجام این کار را به من دادند امیدوارم که نتیجه کار در خور تلاش گرانسنگ ایشان و همه همکاران فصلنامه کوه باشد.

سپاس از همراهی همه دوستان

علی پارسایی

مرداد ۹۹

دکمه بازگشت به بالا
بستن